Meny
Close
DalenShop
Börja spela innebandy
Supporter
Meny
Supporter
Meny
Bli medlem
Vi behöver dig! Bli funktionär
Gilla Dalen
Autografskrivning
Bollkastning
Dalenlåtar
Sociala medier
Dam
Meny
Dam
Meny
Biljetter
Spelschema
Nyheter
Truppen
Webbsändning & Highlights
Statistik
Herr
Meny
Herr
Meny
Biljetter
Spelschema
Nyheter
Truppen
Webbsändning & Highlights
Statistik SSL
Media
Meny
Media
Meny
Pressansvarig
Dalenlogga
Officiella bilder
Partner
Meny
Partner
Meny
Huvudsponsorer
Sponsorer
Gilla Dalen
IBF / IBS / Ungdom
Meny
IBF / IBS / Ungdom
Meny
Flickor
Pojkar
Senior
Ume Flyers
Meny
Ume Flyers
Meny
Ume Flyers hemsida
Ume Flyers & Ume Flyers Cup
Arrangemang
Meny
Arrangemang
Meny
Våra arrangemang
Umeå Outdoor Floorball
Skellefteå Outdoor Floorball
Umeå Scandic Cup
Umeå Floorball Festival
Ume Flyers Cup
IBK Dalens Sportlovscamp
Förening
Meny
Förening
Meny
Bli medlem
Hjältarnas Hus
Kansli
Styrelse
Information
Nyhetsarkiv
Samarbetsföreningar
Vår verksamhet
Förening
Stadgar
Verksamhetsidé
Vision
Kärnvärden
Policy
Förening
GDRP
Jämställdhet
Trafikpolicy
Drogpolicy
Verksamhetsgrupper
Förening
Om våra verksamhetsgrupper
Utveckling
Marknad
Arrangemang
Kommunikation
Elit
Officiella partners SSL
Söndag
28 Jan
2 matcher
Lördag
10 Feb
1 match
Söndag
11 Feb
1 match
Torsdag
15 Feb
1 match
Lördag
17 Feb
1 match
Söndag
18 Feb
1 match
Söndag
25 Feb
2 matcher
Söndag
03 Mar
2 matcher
Söndag
10 Mar
1 match
Tisdag
12 Mar
1 match
Lördag
16 Mar
1 match
Söndag
17 Mar
1 match
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
Grundserie
Grundserie
Hela säsongen
September
Oktober
November
December
Januari
Februari
Mars
Endre IF
IKSU innebandy
Jönköpings IK
Karlstad IBF
Malmö FBC
KAIS Mora
Nacka IBK
Pixbo IBK
Västerås Rönnby IBK
IK Sirius IBK
Skoghalls IBK
Täby FC
Warberg IC
Hemma och borta
Hemmamatcher
Bortamatcher
Alla matcher
Kommande matcher
Spelade matcher
Dölj filter
Visa filter
Laddar matcher
Lördag 21 september
Sirius
SIR
5
-
1
5
-
1
Dalen
DAL
Slut
Omgång 1
IFU Arena A
Slut
Efter match
Lördag 28 september
Dalen
DAL
1
-
2
1
-
2
Jönköping
JIK
Slut
Omgång 2
Umeå Energi Arena
Slut
Efter match
Tisdag 1 oktober
Dalen
DAL
2
-
9
2
-
9
IKSU
IKSU
Slut
Omgång 3
Umeå Energi Arena
Slut
Efter match
Söndag 6 oktober
Dalen
DAL
3
-
11
3
-
11
Malmö
MAL
Slut
Omgång 4
Umeå Energi Arena
Slut
Efter match
Söndag 13 oktober
Dalen
DAL
4
-
3
4
-
3
Warberg
WIC
Slut
Omgång 5
Umeå Energi Arena
Slut
Efter match
Söndag 27 oktober
Dalen
DAL
2
-
3
2
-
3
Rönnby
RÖN
Slut
Omgång 6
Umeå Energi Arena
Slut
Efter match
Lördag 2 november
Dalen
DAL
7
-
1
7
-
1
Pixbo
PIX
Slut
Omgång 7
Umeå Energi Arena
Slut
Efter match
Lördag 9 november
Nacka
NIBK
3
-
1
3
-
1
Dalen
DAL
Slut
Omgång 8
Ormingehallen
Slut
Efter match
Söndag 17 november
Dalen
DAL
5
-
4
OT
5
-
4
OT
Skoghall
SKOG
Slut
Omgång 9
Umeå Energi Arena
Slut
Efter match
Fredag 22 november
Mora
MORA
5
-
1
5
-
1
Dalen
DAL
Slut
Omgång 10
Idre Fjäll Arena
Slut
Efter match
Söndag 24 november
Dalen
DAL
3
-
13
3
-
13
Endre
END
Slut
Omgång 11
Umeå Energi Arena
Slut
Efter match
Söndag 22 december
Dalen
DAL
2
-
5
2
-
5
Täby
TÄBY
Slut
Omgång 12
Umeå Energi Arena
Slut
Efter match
Söndag 29 december
Karlstad
KAR
4
-
5
4
-
5
Dalen
DAL
Slut
Omgång 13
Colorama Arena
Slut
Efter match
Måndag 6 januari
Dalen
DAL
2
-
3
SO
2
-
3
SO
Sirius
SIR
Slut
Omgång 14
Umeå Energi Arena Vatten
Slut
Efter match
Söndag 12 januari
Jönköping
JIK
6
-
0
6
-
0
Dalen
DAL
Slut
Omgång 15
Arenan, Jönköpings Idrottshus
Slut
Efter match
Torsdag 16 januari
IKSU
IKSU
9
-
1
9
-
1
Dalen
DAL
Slut
Omgång 16
IKSU Sport
Slut
Efter match
Söndag 19 januari
Malmö
MAL
3
-
1
3
-
1
Dalen
DAL
Slut
Omgång 17
Baltiska Hallen A
Slut
Efter match
Tisdag 21 januari
Warberg
WIC
2
-
4
2
-
4
Dalen
DAL
Slut
Omgång 18
Sparbanken Wictory Center
Slut
Efter match
Lördag 8 februari
Rönnby
RÖN
6
-
2
6
-
2
Dalen
DAL
Slut
Omgång 19
Bombardier Arena A
Slut
Efter match
Söndag 16 februari
Pixbo
PIX
3
-
2
3
-
2
Dalen
DAL
Slut
Omgång 20
Mölnlycke Idrottshall A
Slut
Efter match
Söndag 23 februari
Dalen
DAL
1
-
3
1
-
3
Nacka
NIBK
Slut
Omgång 21
Umeå Energi Arena
Slut
Efter match
Söndag 1 mars
Skoghall
SKOG
5
-
2
5
-
2
Dalen
DAL
Slut
Omgång 22
Hammarö Arena
Slut
Efter match
Fredag 6 mars
Dalen
DAL
2
-
5
2
-
5
Mora
MORA
Slut
Omgång 23
Umeå Energi Arena
Slut
Efter match
Söndag 8 mars
Endre
END
4
-
3
4
-
3
Dalen
DAL
Slut
Omgång 24
ICA Maxi Arena
Slut
Efter match